Hello Beautiful!

It looks like you're new to The Community. If you'd like to get involved, click one of these buttons!

In this Discussion

Price for mangoes?

Hey y’all

Is a dollar each a good price for mangoes?

They are on sale at the grocery store right now and if that is a good price I am goinng to stock up. Yay!

Comments

  • for my area the average price is generally $1.50(midwest) so I’d stock up if I were you!

  • $1 is very good! The cheapest they’ll usually get in my area is $ .69 a piece but that’s usually during it’s prime late spring/summer months. Right now they run about $1.50 each also for me.

  • Sweet – thanks!

  • I can usually find them 2 for $1 in VA (but not organic)

  • HECK YES! I usually pay $2 per mango, sometimes $2/pound. Occasionally I get them on sale for $1.50. I actually scored BIG the other day and found them for $1, I bought five of them.

  • HECK YES! I usually pay $2 per mango, sometimes $2/pound. Occasionally I get them on sale for $1.50. I actually scored BIG the other day and found them for $1, I bought five of them.

  • HECK YES! I usually pay $2 per mango, sometimes $2/pound. Occasionally I get them on sale for $1.50. I actually scored BIG the other day and found them for $1, I bought five of them.

Sign In or Register to comment.